Pärast iga uut seksuaalsuhet tuleks teha klamüüdiatest

Pärast iga uut seksuaalsuhet tuleks teha klamüüdiatest

Ühendkuningriigi uurijate sõnul peaksid naised vaagnaelundite põletikesse haigestumise vältimiseks laskma end klamüüdia suhtes testida iga kord pärast uut seksuaalsuhet.

2500 tudengit hõlmanud uuring näitas, et iga-aastasest kontrollist ei piisa, et ennetada viljatusega lõppeda võivaid sisemiste suguelundite põletikke, kirjutab BBC News.

Neil, kellel klamüüdia tuvastati, vähendas ravi vaagnaelundite põletiku riski 80% võrra.

Londoni ülikooli St George’i kliiniku uurijad järeldasid, et enamik sisemiste suguhaiguste põletikke tuvastati naistel, kellel seda haigust aasta varem tehtud testiga ei leitud.

Ajakirjas British Medical Journal avaldatud tulemused viitasid sellele, et nad võisid nakatuda kontrollile järgnenud 12 kuu vältel.

Klamüüdia on Ühendkuningriigis kõige levinum sugulisel teel leviv haigus ja selle juhtude arv kasvab pidevalt.

Uurijad värbasid uuringus osalema 16–27-aastaseid seksuaalselt aktiivseid naistudengeid 20 Londoni ülikoolist ja kolledžist.

Uuringu alguses võeti katseisikutelt kaapeproov ja aasta hiljem testiti neid sisemiste suguelundite põletike suhtes, mis võivad lisaks viljatusele põhjustada kroonilist valu ja suurendada emakavälise raseduse riski.

Uurijad leidsid, et enamik vaagnaelundite põletikke tuvastati neil naistel, kellel oli esimene klamüüdiatest negatiivne.

„Oluline sõnum on see, et inimesed testiksid end iga kord pärast uue partneriga vahekorras olemist. Tõenäoliselt on põhjuseks mitmesugused bakterid ja me peaksime arvatavasti inimesi testima ka muude haiguste suhtes, kuid klamüüdia ja gonorröa on heaks alguseks,“ selgitas uuringu juht professor Pippa Oakeshott.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada