Keskeakriis algab juba kolmekümnendates

Keskeakriis algab juba kolmekümnendates

Uuringu andmetel on töö- ja suhtepingete tõttu kolmekümnendate eluaastate keskpaik paljude brittide jaoks kõige õnnetuma aastakümne algus.

Küsitletutest märkisid 35–44-aastased teiste vanuserühmadega võrreldes kõige rohkem, et nad tunnevad üksildust või masendust, kirjutab BBC.

Uuringu tulemused viitavad ka sellele, et kiire elutempoga lapsevanemad kasutasid lastega kontaktis olemiseks Facebooki ja teisi samalaadseid veebikeskkondi.

Uuringu läbiviimise algatanud ja suhtenõu pakkuva heategevusorganisatsiooni Relate hinnangul tõi see ilmsiks „tõelise keskea kriisi“.

21% küsitletud meestest ja naistest vanuses 35–44 märkis, et nad tundsid end sageli üksildasena. Sama paljud tunnistasid, et nende halvad isiklikud suhted, kas tööl või kodus, tekitavad neis masendust.

Sama paljud ütlesid, et tunnevad suuremat lähedustunnet sõprade kui perekonnaga, ning veerand küsitletutest soovis perekonnaga koos olemiseks rohkem aega.

Relate’i tegevjuht Claire Tyler selgitas: „Traditsiooniliselt oleme keskeakriisi seostanud inimestega, kes on jõudnud neljakümnendate eluaastate lõppu või viiekümnendatesse. Uuringust aga ilmneb, et see aeg võib jõuda kätte oodatust varem.“

Uuringust, mis viidi läbi koostöös telefoni- ja lairibasideettevõttega Talk Talk, ilmnes, et 28% 35–44-aastastest küsitletutest märkis, et on töölt ära tulnud halbade suhete tõttu mõne kolleegiga.

Uuring heitis valgust ka sellele, kuidas peresuhted moodsale elule vastu peavad.

Kuigi enamik inimesi kirjeldas oma suhet partneriga positiivselt, oli iga viies mures praeguse finantskliima pärast.

Pikad tööpäevad, vaidlused, õige majapidamistööde jagamine ja kehv seks – neid nimetasid nii mehed kui naised ühtemoodi probleemide kõige tavalisemate põhjustena.

Kas see artikkel oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Jaga

 

2 kommentaari

EI MINGIT KESKIGA
05.05.11 08:40
KOHE LAPSI TEGEMA,,KÜLM JA KÕLE SEE EESTI KEVAD
-225
   
+210
NII ASI POLE
16.02.11 06:47
NÜÜD 30--SELT ALGASKI UUS ELU,, AEGA TÖÖ KÕRVALT ROHKEM,,, PAREMAKS MUUTUS NAISEGA SEKS,,,MIS ON KOOSELU TÄHTSAM OSA
-188
   
+202

Lisa kommentaar

Saada