Mehed jooksevad südamearstile tormi

Mehed jooksevad südamearstile tormi

Raske aeg on pannud mehi rohkem tervisele mõtlema: kevadised südametervise kampaaniad on venitanud südamearstidele pääsemise järjekorrad sügisesse.

Eelkõige muretsevad meeste tervise pärast naised ja just viimased on need, kes Põhja-Eesti regionaalhaigla kardioloogiakeskuse juhataja professor Margus Viigimaa sõnul oma kaasad südamekontrolliks südamearsti järjekorda panevad. Viimaste kabinettide uksetagused on hõivatud kuni sügiseni, kirjutab Postimees.

«Ega mehed ise ei taha ju väga arstile tulla: see on juba vana aja arusaam, et mees on tugev ja ei ole haige,» rääkis ta. «Teine tegur on see, mis mehi ehk häirib, et kunagi ei tea, kaua polikliinikus aega läheb, ja sinna minek on meestele ka ebameeldiv.»

Samas kui Viigimaa või tema kolleegid on käinud töökohtades, tulevad mehed kardioloogi sõnul kõik korralikult ja hea meelega kohale, et oma tervist kontrollida.

Kui arsti juurde pöördujatest on enamik olnud tavaliselt alati naised ja mehi näeb arsti juures vaid 30 protsendil juhtudest, siis sellel aastal on kardioloogid võtnud eesmärgiks suunata just mehi rohkem südamearstide kabinettidesse. Ideaalis soovivad nad meeste külastusprotsendi tõsta 60-le.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada