Aruanne: masu räsib eriti töötuid mehi

Aruanne: masu räsib eriti töötuid mehi

Inimarengu aruande koostajate hinnangul õõnestab masu esmajoones meeste elukvaliteeti ja tervist. Näiteks tööpuuduse kaudu, mis ohustab nii rahva tervist kui meeste oodatavat eluiga.

Häda saab uurimuse ühe koostaja Veronika Kalmuse alguse väärtuspildist, mis on meestel ahtam kui naistel ning kus domineerivad edu- ja progressikultus, kirjutab Postimees.

«Eriti murettekitav on tööpuuduse võimalik mõju noorte ja keskealiste meeste tervisele, kes on olnud Eestis varajase suremuse poolest suurimaks riskigrupiks ka juba enne majanduslangust,» seisab aruandes.

Näiteks enesetappude tase meeste seas on sõltumata majanduskriisist üle nelja korra kõrgem kui naiste seas. Samuti sureb umbes kolm korda rohkem mehi õnnetuste tagajärjel kui naisi.

Inimese tervist mõjutavad aruande koostajate hinnangul nii töötingimused kui ka ametialane positsioon. «Mida suurem on sissetulek ja kõrgem positsioon, seda madalam on tõenäosus haigestuda.»

Kui lühiajaline töötus on koostajate sõnul vähendanud ebatervislikke harjumusi, siis pikaajalisel töötusel on tervisele negatiivne mõju. «Lisaks kõigi sotsiaalmajanduslike tingimuste halvenemisele on see seotud ka stressi ja alkoholismiga, mis on omakorda jälle kuritegevuse ja vägivalla põhjus.»

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada