Margus Viigimaa: peame meestele selgeks tegema, et eluviisi muutmisega saab haigusi ennetada

Margus Viigimaa: peame meestele selgeks tegema, et eluviisi muutmisega saab haigusi ennetada

Meeste halb tervis ning nende lühike eluiga on Eestis jätkuvalt probleem. Arstid leivad, et siin aitaks teadvustamine, mida tähendab eluviisi muutmine, kuid samas peab mõtlema põhjustele, mis määravad meeste valikud.

Südamearst professor Margus Viigimaa ütleb, et 30-60-aastastel Eesti meestel on jätkuvalt oluliselt kõrgem südame-veresoonkonna haiguste risk kui samaealistel naistel.

„Meeste terviseteadlikkus on madalam ja sageli tulevad nad uuringutele naiste õhutusel. Kindlasti peame suutma meestele selgeks teha, et ka eluviisi muutmisega on võimalik efektiivselt südamehaigusi ennetada ning seda lihtsat tõde on vaja rohkem teadvustada,“ selgitas Viigimaa.

Maailma Terviseassotsiatsiooni asepresident Anu Kasmel näeb Eesti meeste tervist Euroopa kontekstis kui hulpiva jäämäe tippu laias ookeanis. „Pole mõtet meie mehi süüdistada tervisthävitavas käitumises – sukelduma peab sügavamale ning leidma põhjused, mis mõjutavad meeste valikuid, keskkonda ja heaolu.“

Arstid, poliitikud, ajakirjanikud ning  tervise  asjatundjad arutavad Eesti mehe tervise teemadel Tallinna südamekonverentsil „Mehe tervis“.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada