Enamik avaliku sektori veebilehti puuetega inimestele ei sobi

Enamik avaliku sektori veebilehti puuetega inimestele ei sobi

Vaid neli protsenti avaliku sektori veebilehtedest vastab puuetega inimeste ligipääsustandarditele, selgus riigi infosüsteemide osakonna uuringust.

Suurim probleem on lohakalt kirjutatud kood, mis võib muuta riigiasutuste veebiküljed puuetega inimeste abivahenditele arusaamatuks, vahendas "Aktuaalne kaamera".

Kui Tõrva linna värvilist kodulehte juhtub sirvima nägemispuudega inimene, kes on pildid ja ribareklaamid välja lülitanud, ei leia ta sealt ei mürgistusinfo ega tarbijakaitse telefoninumbrit, Valgamaa turismiinfost rääkimata. Selle asemel on ainult arusaamatud koodijupid. Kui ta aga peaks kasutama ekraanilugejat, siis võib ta kuulda näiteks majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi kodulehe sisu nigeeria-kongo murrakus, põhjuseks arendaja näpuviga.

Need ei ole vaid üksikud näited - riigi infosüsteemide osakonna uuringust selgus, et vaid neli protsenti riigiasutuste veebilehtedest vastavad ligipääsetavuse standarditele. See tähendab, et puudega inimesed ei pruugi vajalikku infot üldse leida.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada