Saaremaale luuakse haruldane eakate virtuaalne hooldusteenus

 Saaremaale luuakse haruldane eakate virtuaalne hooldusteenus

Saare maakonnas käivitub järgmisest aastast Eestis ainulaadne eakate virtuaalne hooldusteenus.

SEES juhataja Piret Pihel rääkis Meie Maale, et nende roll projektis VIRTU on Eesti-poolsete partnerite koordineerimine. “Oleme planeerinud, et projekti käigus luuakse maakonda kolm suuremat sotsiaalvaldkonna teenindamise keskust – Kuressaare päevakeskusesse, Kärla ja Orissaare valda,” selgitas Pihel.

Ta lisas, et laias laastus on projekti VIRTU näol tegemist süsteemiga, milles kasutatav kaasaegne tehnika võimaldab eakal olla koduhooldusel tunduvalt kauem ning elada kvaliteetset elu ka nende terviseriskidega, mis süsteemita nõuaksid nendesamade inimeste viibimist hooldusasutuses.

SEESi infosekretär-konsultant Anneli Rasu täiendas, et projekti eesmärk on eelkõige kergendada valdade sotsiaaltöötajate tööd ning pikendada eakate kodus toimetulekut. Samuti pakkuda erinevaid sotsiaalseid ja harivaid teenuseid, teostada kodust tervise järelevalvet ning võimaldada teenuse kasutajatel omavahel ja lähedastega suhelda.

Milliste seadmete abil keskused tööle hakkavad, on need siis videotelefonid või arvutisüsteemid, selgub pärast tehnoloogiliste kriteeriumide määratlemist ja avaliku hanke läbiviimist.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada