Ulvi Tammer-Jäätes: diabeedibussis avastati rohkelt haigeid

Ulvi Tammer-Jäätes: diabeedibussis avastati rohkelt haigeid

Diabeedibussi hiljutisel Pärnu ringkäigul tuli ilmsiks, et inimestel on kõrge vererõhk ning nad ei ravi seda, sest see selgus alles bussi külastades.

Eesti diabeediliidu buss külastas kuut Pärnumaa paika, kus inimesed said tasuta oma tervist kontrollida ja eriarstiga konsulteerida. Kahe päevaga külastas bussi 252 inimest.

„Muu Eestiga võrreldes on see väga suur arv, sest tavaliselt käib bussis 80-90 inimest päevas. Noorim külastaja oli 21- ja vanim 92aastane, aga kontrollitute keskmine vanus oli pisut üle 50,“ rääkis Eesti diabeediliidu president Ulvi Tammer-Jäätes.

Tulemustest rääkides ütles ta, et 44 inimesel avastati veresuhkru kõrge tase, 59-l oli vererõhk üle 160/95 ja 89 inimest olid rasvunud ehk neil oli kehamassi indeks üle 30, vahendab Pärnu Postimees. „Torkaski teravalt silma, et tihti on inimestel hästi kõrge vererõhk, isegi üle 200. Samal ajal nad ise seda ei tea ega ole seepärast end ravinud. Inimesed ütlesid, et said alles bussis esimest korda oma kõrgest vererõhust teada,“ lisas Tammer-Jäätes.

Kas see artikkel oli kasulik?

Jaga

 

Lisa kommentaar

Saada