Klamüüdia diagnoosimine ja ravi 10.05.17 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Mulle määrati klamüüdiaraviks ühekordne annusazithromycini (4x250mg), tegin uue testi 21 päeva hiljem ning test osutus ikka positiivseks. Nüüd võtan 7 päeva doxycycline (100mgx2 päevas).
Vahekordadest olen sel perioodil hoidunud, seega uus nakatumine pole võimalik. Kui suur on tõenäosus, et tegemist oli ravijärgse valepositiivsega? või milline test oleks üldse soovitatav teha peale ravikuuri, et saada korrektne tulemus (verepilt või analüüs tupest?) Antud juhul tehti kiirtest tupest (tulemus tunniga). Kui pikalt peaks ootama peale 7 päevast kuuri, et teha uus test?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mõlemad raviskeemid (1000mg azitromütsiini ühekordselt või 7päeva doksütsükliini annuses 100 mg x 2) vastavad Eesti ravijuhendi esmavaliku variandile. Seega ravi on tehtud täpselt nii nagu peab.
Kui arst peab järelkontrolli vajalikuks tehakse see 3-4 nädalat peale ravikuuri lõppu.
Vereanalüüs ei sobi järelkontrolliks. Materjal peab olema võetud ikka (emakakaelast või tupest).
Lugupidamisega,
Kristi Abram