Gonorröa 06.04.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tervist. Pöördun teie poole viimases hädas, kuna mõistus otsas ja ei oska enam midagi teha ega mõelda. Alustan kohe päris algusest, et saaks asjast selgema ja põhjalikuma ülevaate. Mõni nädal tagasi sai naisega (3 aastat püsisuhe, kõrvalehüppeid pole olnud) voodirõõme nauditud. Nii vaginaal- kui ka oraalseksi, ilma kaitsevahenditeta. Paar-kolm päeva peale seda päeva ilmnesid meil mõlemal kaebused. Minul hakkas sugutist kollakat mäda erituma ja kusemine muutus küllaltki valulikuks. Partneril aga samuti valud ja väga tihedalt pidi tualetti külastama, mingit eritist ei tulnud. Sai siis pea nädal seda valu kannatatud, ei saanud varem arstile minna kuna viibisin välismaal. Käisin siis arstil, dr. Ausmees vaatas mind läbi, tegi suguhaiguste testi ja kirjutas rohud. Nädal hiljem oli haigus pisut järele andnud ja sain testi vastuse. Gonorröa oli positiivne. Taas sain uued rohud (Ciprinol) ja kuupärast tagasi end näitama. Ka partner käis end arstile näitamas, siis täheldati et emakakael punetab. Veel oli tal probleeme kurguga, mandlid valutasid ja kurk punetas. Võeti emakast proovid ja ka verest. Kui vastused tulid siis öeldi et mitte midagi ei leitud!!! Kirjutati rohud, Ciprinol ja Azitrox ja ainult kaheks päevaks (niipalju kui mina sellekohast kirjandust olen lugenus siis peaks ju mõlemad täis kuuri läbi tegema). Öeldi veel, et ennetada tripperit ja klamüüdiat. Nüüd me siin arutame ja vaevame pead et mis kust ja kuidas. Varemalt meil kummalgi pole suguhaigustega probleeme olnud. Kumbki teineteist petnud ei ole. Kas võib olla nii et sain kunagi varem selle bakteri endale külge ja nüüd 3 aastat hiljem lõi see mul välja? Tean et ka oraalseksiga on seda võimalik edasi anda, kuidas see kurgus väljendub, millised sümptomid? Arst vaatas tal ka kurku aga ütles, et seal ei ole midagi, minuteada peaks nagu proovid tegema, et väga raske silmaga näha sellist asja. Loodan teie abile, et saaks asjas selgust. Äkki peaks võtma mõlemad haiguslood kaasa ja minema nõustaja juurde kes asja korralikult selgeks teeks? Loodan et saate meile väheke asjast selgust tuua. Ette tänades....

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Antud olukorras oleks Teie aitamiseks äärmiselt vajalik teha võimalikult täpsed uuringud nii Teil kui Teie partneril üheaegselt. ja mitte ainult sugulisle teel levivate haiguste suhtes vaid ka teiste võimalike patogeenide osas, mis sugutteedes põletikku põhjustada võivad. Kindlasti oleks vajalik partneri samaaegne uuring, sest teinekord on nii, et ühelt partnerilt leiad ühed haigustekitajad, teiselt partnerile teised, aga terveks ravida saab paari ainult siis kui ravida mõlemil mõlemalt partneril leitud haigustekitajaid.