Lööve mehel pärast vahekorda 23.11.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Oleme elukaaslasega koos umbes 2,5 aastat. Pärast poole aastast koos olemist tekkis elukaaslase suguelundile lööve täpid (Seest punased ümbert valged). Käisime mõlemad kontrollis. Elukaaslasel diagnoosti coli bakter ja määrati antibiootikumi kuur. Minu analüüsid olid korras, analüüsiti ka suguhaigusi. Mõnda aega me ilma kondoomita vahekorras ei olnud kui poole aasta pärast kordus põhimõtteliselt sama asi. Siis sai elukaaslane raviks teised antibiootikumid, nime kahjuks ei mäleta ja minu analüüsid jälle korras. Elukaaslane käis ka pärast kuuri arsti juures ja siis olid tal analüüsid korras. Paar kuud tagasi ilmusid märgid, et hakkab jälle sama probleem tekkima. Mina endal mingeid sümptomeid ei tunne, aga samas probleem tekib pärast vahekorda nii, et paratamatult ei ole see ainult mehe mure. Varasemate partneritega sellist probleemi elukaaslasel pole olnud ja minul enda teada ka mitte. Kas see võib olla mingisugune omavaheline mitte sobivus? Kuhu või kelle poole peaks selle murega pöörduma?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Mõnede partnerite vahel võib mikrobioloogilist sobimatust esineda küll. See tähendab seda, et mõlema inimese mikrofloorasse kuuluvad tavalised haigusi mittepõhjustavad mikroobid, kuid nende mikroobide omavahelises vastamõjus tekib nn."konflikt", mis kutsub esile kaebused. Mingit väga head nõuannet selles osas pole, aga mõnda nippi võiks proovida:
1. variant: Kui te momendil rasedust ei planeeri, siis võiks regulaarselt kondoomi kasutada, et vältida üksteise mikroobidega kokkupuudet
2. variant: kui kondoomi ei kasuta, siis pikemas perspektiivis ühe partneriga pikemalt koos olles võiks teil kujuneda välja ühesugune mirkofloora ja tekib nn. tasakaaluseisund, kus kaebusi ei pruugi enam tekkida
3 variant: proovida, kas sümptomid tekivad ka siis, kui vahetult peale vahekorda dušši alla minna ja võõrad mikroobid lihtsalt maha pesta.
Lugupidamisega,
Kristi Abram