Nakatumine suguhaigusesse 28.02.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik nakatuda suguhaigusesse, kui u 30 min pärast kaitstud (kondoomiga) vahekorda puutud pesemata käega sugutit. Käed jäid pärast vahekorda pesemata ja puutusid vahekorra ajal kokku partneri väliste suguelunditega. Kas võimalikud haigustekitajad püsivad kätel nakatumisvõimelised 30 min jooksul? Lugupidamisega N.P.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Suguhaiguste tekitajad on kuivamise ja temperatuuri kõikumiste suhtes väga tundlikud ja hävivad väliskeskkonnas kiiresti. Seega nakkuse ülekanne pesemata käte vahendusel 30 minutit hiljem on ülimalt ebatõenäoline.
Lugupidamisega,
Kristi Abram