süüfilise ravi 16.02.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere lp.doktor.Sooviksin teada Teie arvamust,oma ravi kohta.
Umbes 13 aastat tagasi põdesin süüfilist ja sain ka haiglas ravi 2nädalat(süstid).
Nüüd aga 2006 sügisel avastati ,et on jäänud korralikult ravimatta.Veri näitas
IgM 1,58 ja IgG 6,78.Peale seda sain ravi 4süsti(1 süst nädalas)penizilliin.Kaks nädalat peale ravi näitas veri IgM 1,70 ja IgG 5,78.Nüüd tegin uue proovi,mis on umbes 3 kuud peale ravi ja tulemus IgM 1,16 ja IgG 10,29.Arst vaatas kiirelt ja ütles,kõik korras ja uus proov alles sügisel.
Kas tõesti see peabki nii olema?Ja kui need süstid ei mõjunud siis mis ravivõimalusi veel on?Juhul kui arvate,et peaksin uuesti arstile minema,siis äkki oskate soovitada kuhu. Tänades, Kristi Tallinnast.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Seroreaktsioonid süüfilise suhtes võivad jääda positiivseks kogu eluks. Mis aga sugugi ei tähenda, et patsient pole paranenud ja vajaks ravi. Paranemise hindamiseks on oluline niisuguse uuringu nagu RPR tiitri langus. Ravi loetakse efektiivseks kui võrreldes ravile eelnenud RPR tiirtiga toimub vähemalt 4 kordne tiitri langus aasata aja jooksul.