eesnahk 23.05.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kuu aega tagasi hakkas sugutu eesnahk halvasti üle suguti pea käima.Nüüd ei käi eesnahk elam üldse üle suguti pea ja kui püüjan seda tagasi tõmmata nahk lõheneb ja hakkab veritsema. olen 33 aastane

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Tegemist on tõenäolislelt fimoosiga ja selle probleemiga tuleks pöörduda võimalikult kiiresti uroloogi vastuvõtule. Mõnevõrra võivad leevendust pakkuda haiguskolde piirkonda tehtud mähised näiteks kas kummelitee või 2%-lise boorhappe lahusega, aga lahendus on ikkagi kirurgiline vahelesegamine.