kubemetäid 22.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere!
probleemiks kubemetäid. märkasin imelikku mustust aluspükstel ja internetist uurides jõudsin järeldusele, et tegu kubemetäidega. sügelust ei tekkinud, kuid kubemekarvade vahel olid pruunid täpid. raviks kasutasin NIX kreemi, seda kaks päeva tagasi. tundub, et täid on kadunud, kuna pruune täppe enam pole, kuid kuidas tingudest täielikult lahti saada? pestes nad ära ei tule, käsitsi olen natuke kubemepiirkonnast noppinud. kas tingusid võib ka pärakupiirkonnas olla ja kogu jalgade ulatuses? üksikuid olen leidnud ka sääre pealt.
olen 18 aastane noormees.
ette tänades!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Täid ja tingud tuleb mehhanilislet eemaldada igalt poole kus keha katab karvkate. Tingusid ja täisid võib olla nii päraku ümber kui ka reitel/säärtel esinevates karvades. Eriti varmad on tingud lokaliseeruma karvanääpsu piirkonnas. Et neid eristada, tuleks kasutada luupi.