Väga lühikese peiteajaga nakatumine. Levinumad suguhaigused kontrollitud. 15.09.16 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olime partneriga esimest korda kaitsmata vahekorras. (Suhe siiamaani 1,5 aastat)
Minul on tehtud suguhaiguste testid 2016 aasta juunis - kõik olid korras.
Paar tundi pärast vahekorda tundis partner peenisel kipitust, sügelust, punetust. Nüüdseks on mööda läinud juba 2 nädalat, kuid sümpotmid püsivad.
Kahtlustasime mükoplasmoosi ning sõime kumbki azithromycin'i tablette, kuid see aitas vaid ajutiselt. Kohe pärast kuuri tulid partneril sümptomid tagasi.
Minul mingeidki vaevusi ei ole.
Ainus asi, mis mul minevikus on olnud, on seen, kuid seda polnud vahekorra hetkel.
Me ei saa ka arsti poole pöörduda kuna me ei viibi Eestis.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ükski sugulisel teel leviv haigus ei anna nii kiiresti sümptoome (isegi gonorröa sümptomid avalduvad alles 1-2 päeva peale vahekorda), rääkimata mükoplasmoosist, mis üldse annab suhteliselt vähe kaebusi.
Omakäeliselt antibiootikumide tarbimine ei ole mõistlik, kui ei ole teada, mida täpselt ravitakse.
Sageli on uute partnerite puhul probleemiks mikrobiootade (konkreetse inimese bakterite kooslus) erinevus. Kui kahe inimese mikrobiootad ei ole teineteisega kohandunud, siis kokkupuutel võib tekkida vastasmõju, mis avaldubki selliselt nagu Te kirjeldasite. See ei tähenda, et kumbki teist peaks haige olema.
Arusaamatuste vältimiseks võiksite mõlemad siiski suguhaiguste testid ära teha. Kui need on korras, on tõenäoline põhjus selles, et Teie bakterid pole üksteisega "harjunud". Aja jooksul võiks Teie kooslused muutuda sarnaseks ja probleemid lahenevad. Senised lahendused, mida oleks pakkuda on: 1) jätkata kaitsevahendi kasutamist, kui ei ole hetkel plaanis rasestuda või 2) vastupidi "harjutada" mikroobe teineteisega. Peale vahekorda võib dušši all end loputada, et nahale sattunud võõraste mikroobide hulk ei oleks korraga liiga suur (piisab voolavast veest, seepi pole vaja kasutada).
Lugupidamisega,
Kristi Abram

Kas see arutelu oli kasulik? Teie arvamus võeti arvesse.

Nõuanded teemal: Suguhaigused

Suguhaigused.

Tere.Juhtus juhuslik seksuaalvahekord,kasutasime kondoomi,aga mõned päevad peale seda hakkasin kipitust tundma,ja nüüd enam rahu ei saa.Praeguseks ajaks on 2 nädalat möödas,aga ikka nagu kipitust tunda.Hakkan ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Kui kondoomi kasutamine oli korrektne ja Te kontrollisite pärast, et kondoom pole purunenud, siis ei tohiks suguhaigustesse nakatumine väga tõenäoline olla.
Kui Teil on kaebused, mida ...

Loe edasi

Süüfilis

Avastati süüfilis sain kolm süsti viimase süsti sain juuli lõpus. Nüüd mõni nädal ja eelmine nädal tagasi võttsin suhu (mitte enda partneril) aga tean et temal on see haigus.. selleks ka ei maganud temaga ...

Kristi Abram

Vastas dr Kristi Abram

Tere!
Suguhaigused (sealhulgas ka süüfilis) levivad sugulisel teel: ei ole suurt vahet, kas vahekord oli vaginaalne, anaalne või oraalne.
Kui partneril on suguhaigus ja see ei ole ravi saanud, ...

Loe edasi

suguhaigused ja alkohol

Kas vastab tõele, et kui on naisel palju sex.partnereid ja ta tarbib alkoholi, siis suguhaiguste sümptomid on tal väga tagasihoidlikud. Nii, et ta pole ise teadlikki oma haigustest. Ja kas see sama kehtib ...

Airi Põder

Vastas dr Airi Põder

Enamik suguhaigustest kulgevad niikuinii asümptomaatuiliselt sõltumata sellest kuidas on inimese suhe alkoholiga.

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi