Väga lühikese peiteajaga nakatumine. Levinumad suguhaigused kontrollitud. 15.09.16 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olime partneriga esimest korda kaitsmata vahekorras. (Suhe siiamaani 1,5 aastat)
Minul on tehtud suguhaiguste testid 2016 aasta juunis - kõik olid korras.
Paar tundi pärast vahekorda tundis partner peenisel kipitust, sügelust, punetust. Nüüdseks on mööda läinud juba 2 nädalat, kuid sümpotmid püsivad.
Kahtlustasime mükoplasmoosi ning sõime kumbki azithromycin'i tablette, kuid see aitas vaid ajutiselt. Kohe pärast kuuri tulid partneril sümptomid tagasi.
Minul mingeidki vaevusi ei ole.
Ainus asi, mis mul minevikus on olnud, on seen, kuid seda polnud vahekorra hetkel.
Me ei saa ka arsti poole pöörduda kuna me ei viibi Eestis.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Ükski sugulisel teel leviv haigus ei anna nii kiiresti sümptoome (isegi gonorröa sümptomid avalduvad alles 1-2 päeva peale vahekorda), rääkimata mükoplasmoosist, mis üldse annab suhteliselt vähe kaebusi.
Omakäeliselt antibiootikumide tarbimine ei ole mõistlik, kui ei ole teada, mida täpselt ravitakse.
Sageli on uute partnerite puhul probleemiks mikrobiootade (konkreetse inimese bakterite kooslus) erinevus. Kui kahe inimese mikrobiootad ei ole teineteisega kohandunud, siis kokkupuutel võib tekkida vastasmõju, mis avaldubki selliselt nagu Te kirjeldasite. See ei tähenda, et kumbki teist peaks haige olema.
Arusaamatuste vältimiseks võiksite mõlemad siiski suguhaiguste testid ära teha. Kui need on korras, on tõenäoline põhjus selles, et Teie bakterid pole üksteisega "harjunud". Aja jooksul võiks Teie kooslused muutuda sarnaseks ja probleemid lahenevad. Senised lahendused, mida oleks pakkuda on: 1) jätkata kaitsevahendi kasutamist, kui ei ole hetkel plaanis rasestuda või 2) vastupidi "harjutada" mikroobe teineteisega. Peale vahekorda võib dušši all end loputada, et nahale sattunud võõraste mikroobide hulk ei oleks korraga liiga suur (piisab voolavast veest, seepi pole vaja kasutada).
Lugupidamisega,
Kristi Abram