Hiv test 01.12.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Olin nüüdseks üle 6 kuu tagasi võõra inimesega seksuaalses vahekorras. Kogu vahekord oli äärmiselt lühike ja mäletan, et kasutasin kaitsevahendit. Kuna olin tarbinud alkoholi, siis olen tundnud pikka aega muret selle kõige üle, et kas olen saanud mõne haiguse. Eriti olen just kartnud HIV viirust. Muid seksuaalseid vahekordi ei ole vahepeal olnud.

Testid olen teinud järgnevalt sellest ühest ainsast juhtumist:
4 nädalat hiv 1,2 ag+ab laboritest, lisaks veel kõik muud suguhaiguste testid.

8 nädalat hiv 1,2 ag+ab laboritest

11,5 nädalat hiv 1,2 ag+ab laboritest ja HIV RNA PCR.
Lisaks veel C- hepatiit ja B- hepatiit dna uuringud.

14 nädalat hiv 1,2 ag+ab laboritest

23 nädalat hiv 1,2 ag+ab laboritest

Kõik testid on olnud negatiivsed. Arvan, et minu suurim probleem on just psühholoogiline. Kas võin tehtud testide põhjal olla 100% kindel, et mul ei ole HIV viirust? Kas enam ei ole selle sündmuse pärast teste sooritada?

Testid olen teostanud Synlab (Quattromed) laboris ja ühe hiv 1,2 ag+ab ning HIV RNA PCR regionaalhaigla laboris. Kas laboreid võib pidada usaldusväärseks?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Nendes laborites tehakse regulaarselt referentsuuringuid ning seetõttu julgen kinnitada, et mõlemad laborid, kus proovid on tehtud, on täielikult usaldusväärsed.
Kuna Te kasutasite kaitsevahendit ja analüüsid on olnud ka pool aastat peale vahekorda korras, siis võite antud teema "lukku panna" ja oma tavalise elu juurde tagasi pöörduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram