Punased laigud peenisepeal 17.10.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

3 päeva tagasi olin juhuslikus vahekorras, kasutasin kondoomi. Sain ainult suuseksi. Usun, et kondoom oli korrektselt peal, kuid kuna olin alko mõju all, ei saa päris kindel olla. Samal päeval hiljem avastasin peenisepeal tumepunased laigud, üks ovaalne u 5mm x 10mm ja kõrval paar väiksemat. Suurem tundus villi moodi olevat, umbes nagu jalale hõõrdumisest tekkida võib. Nüüd kolm päeva hiljem on laigud hakanud kaduma. Samas tunnen, nagu oleks kubeme piirkonnas miskit valesti, lümfisõlmed nagu kergelt valutaksid ja kerge pakitsus. Laigud ise otseselt ei valuta, ka pestes mitte.

Kas mõni suguhaigus võib nii kiiresti (päeva jooksul) välja lüüa, või võiks kahtlustada hõõrdumisest tekkinud ville/verevalumeid? Kuna olen teisel pool maakera on päeva rütm väga sassis olnud, olen maganud halvasti ja vähe. Tuleb tunnistada, et alkoholi on tarvitatud rohkem kui tavaliselt. Testid teen kindlasti ära, kuid saan seda teha alles Eestisse tagasi jõudes u 1.5 nädala pärast. Kas peaksin varem midagi ette võtma?

Tänud ette,

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Kui kondoom oli korralikult peal, on kõige tõenäolisem, et tegemist oli liigsest hõõrdumisest tekkinud lööbega. Kui Te aga päris kindel pole, siis soovitan Eestisse jõudes siiski suguhaiguste testid ära teha, sest kaitsmata oraalseksi ajal on samuti võimalik suguhaigustesse nakatuda.
Praegu ärge midagi ette võtke, sest nn."profülaktiline ravi" võib ära rikkuda proovide tulemused.
Niikaua, kui Te analüüside tulemusi ei tea, soovitan suguelust hoiduda.
Lugupidamisega,
Kristi Abram