Küsimus sugu haiguse kohta 27.04.15 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline mure ,et umbes sitse aastat tagasi tekkis kubeme üla osale suur valutu mäda punn mis sai tühjaks pigistatud ja kadus mõne nädala möödudes ise, ei oskand selle kohta midagi arvata.Nüüd aga viimase aasta jooksul on juhtunud nii mõndagi, kehale on tekkinud pidevalt palju punaseid täpikesi,mis tulevad ja kaovad, siis selg on muutunud hästi kuivaks ja kestendab pidevalt, ja peale seda algset mäda punni teket, on mul tulnud iga aasta saba kondi lähedusse musta verega selline poole sendi suurune vere valum, mis on pealt õrna nahaga ja süsimusta verd täis, ja see tekib ja kaob samasse kohta nii aastas korra või kaks, ja viimasel ajal on hakanud tekkima peenise peale mingi lööve,sellised punased laigud mis ka vahel on ja vahel ei ja ka punased väiksed täpikesed, ja nüüd paar nädalat tagasi tekkis ,eesnaha alla pele kõva sexi mil vist vigastasin peenist verevalum, mis kadus paari päevaga . Nüüd paar päeva tagasi tekkis jälle see verevalum sabakondi jurde ja ,eile tekis eesnaha alla selline lilla punnike mis sügeleb päris tugevalt, täpselt samasse kohta kus oli eelminekord see verevalumi moodi asi mis arvasin,et on vigastus,ja suguti otsale tekib pidevalt viimased neli viis päeva mingi valge kuiv ollus..... ja väga kardan, olnud n selle aja jooksul ainult 1 partner , kunagi kui hakkasin naisega kokku elama, siis tal oli süüfilis, arvas et oli selle saanud minult, see oli umbes see aeg kui mul oli kubemel see valutu mäda punn 7 astat tagasi , aga temal testiti ja oli, aga minul ei leitud midagi... Paluks kiiremas korras .. aitähha, või kuidas oleks võimalik saada aega meeste arstile kuskile kirelt

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Arvan, et mädapunn 7 aastat tagasi oli pigem juhuslik punn, sest antud piirkonnas palju karvanääpse ja punn võib ikka sellisesse piirkonda tekkida.
Mulle jäi arusaamatuks Teie partnerite arv: kas Teie partner on olnud Teil ainuke partner "selle aja jooksul" või üldse ainuke partner Teie elus - viimasel juhul polnud Teil kuidagi võimalik Teda süüfilisesse nakatada.

Kuna Teil tekivad ka kahtlased verevalumid, siis soovitan esimese asjana teha perearsti juures tavaline vereproov (punalibled, valgelibled, trombotsüüdid) ja kontrollida hüübivusnäitajaid, et välistada mõni vereloomehaigus. Suguhaiguste suhtes saab Tartus testida näiteks nahakliinikus või androloogiakeskuses (meestekliinikus). Teiste linnade kohta ma täpset informatsiooni ei oma, aga kindlasti oskab teie perearst juhatada.
Valge katu vastu suguti otsal võib proovida klotrimazoolkreemi 2 korda päevas 7 päeva vältel. (Eelnevalt piirkond pesta). Kreem on apteegis ilma retseptita saadaval.
Lugupidamisega,
Kristi Abram