Võimalik nakatumine 15.11.14 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Ühel ühisüritusel oli juhuvahekord kolleegiga,kes on püsisuhtes. Ise olen ka suhtes. Vahekord oli ainult oraalne ja ilma kaitseta.Mina olin siis see,kes meespoolele seda teostas.Mees lõpetas suhu. Kas ja milliste haiguste vastu peaksin ennast kontrollima? Kaebuseid ei ole.Kurgumandlid on eemaldatud.HIV tal ei ole ega hepatiiti.Kas võin nakatada oma partnerit,kui nüüd talle oraalseksi pakun? Kui on vaja,siis kus suust selliseid analüüse üldse võetakse?

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Oraalse kontakti teel on teoreetiliselt võimalik mõningaid nakkusi üle kanda küll (nt.klamüüdia, gonorröa, süüfilis). Suuõõnest suguhaiguste suhtes rutiinselt proove ei võeta, aga kui mainite arstile, kuidas võimalik nakatumine aset võis leida, siis ei ole ka mingi probleem analüüse suust võtta (näiteks naha- ja suguhaiguste arsti juures).
Edaspidiseks meelespidamiseks - juhukontaktide korral tuleb ALATI kasutada kaitsevahendit, sõltumata, kuidas vahekord aset leiab.
Parimat,
Kristi Abram