Punetus munanditel 19.03.13 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere

Jaanuari alguses peale kaitseta oraalseksi ja paanikas olles genitaalide suupuhastusvedelikuga pestes tekkis jargmisel hommikul punetus munanditel, mis kestab siiani. Peale arsti külastamist kasutasin 2 nädalat Travocorti ja siis nädala Klotrimasooli, kuid erilist kasu ei olnud. Siis sai käidud puhkamas soojas kliimas, mis tundus isegi aitavat ( ei kasutanud kreeme ), tagas tulles hakkasin kasutama uuesti Klotrimasooli, kuid see tundus tegevat olukorda hullemaks ja lõpetasin selle kasutamise, nüüd on sellest möödas üle nädala, keskmine punetus on ikka alles. Hommikuti peale urineerimist punetus mingiks ajaks tugevneb.

Peale puhkust sai tehtud ka suguhaiguste test, kõik näitajad olid korras. Ainus mure sellega on, et enne testima minekut oli viimane urineerimine 1h mitte 2h, kas ma peaks minema uuele testile?

Paremal poolel puusa juures tunnen ka natuke häirivat valu, mis on olnud u jaanuari lõpust, kuid pole kindel, kas see on antud teemaga kuidagi seotud.
Eritist, ville või tundlikkust urineerimisel ei esine.

Arsti juures olles oli liiga häbi, et mainida genitaalide pesemist suupuhastusveega, kuid nüüd uurides tundub, et see võib olla ka üks põhjustest minu mures.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Munandite nahk on väga õrn ja nahaärritus seal piikonnas tekib väga kergesti. Olen kindel, et ärritusrraktsioon on tekkinud suupuhastusvedeliku kasutamisest, sest viimane on küllaltki kangetoimeline. Olukorda halvendas kindlasti veel asjaolu, et üritasite punetust intensiivselt "ravida". Antud momendil soovitan piirkonna täiesti rahule jätta. Kui kangesti tahate millegiga punetust leevendada, siis ainsana julgen soovitatada imikutele mõeldud tooteid (Zincospray või muud sarnased tooted - küsige lähimast apteegist).
Lugupidamisega,
Kristi Abram