Punnikesed peenisel 18.03.13 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere, selline mure, et tekkinud mingised valged, roosakad punnid ( villid ) peenisele, ära kuidagi kaduda ei taha. Olen saanud igasugu kreeme arsti poolt ( klotrimasool, travocort ) ja käisin ka suguhaigustearstil, arvati et ehk on herpes, tegin selle ravikuuri läbi tablettidega 7 päeva ( Valtrex 500 mg ). Ka ei muutunud mitte midagi ja neid punnikesi tundub järjest juurde tulevat ja veel infoks, et naisel oli mingi aeg äge seen ning olime ka siis kaitsmata vahekorras. Ehk oskate öelda, millega on tegu, olen Eestist kaugel hetkel ja arsti vastuvõtule väga keeruline saada, ehk on abi, ettetänades !!

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere!
Fotot vaadates olen 99% kindel, et tegemist on viirusest tingitud haigusega, mida kutsutakse nakkuslikuks molluskiks (Molluscum contagiosum). Mollusk on nakkav, levib peamiselt lastel, aga võib esineda ka täiskasvanutel. Võib levida otsese kontakti teel (nt.seksuaalvahekord) või kaudse kontakti teel saastunud esemetega või basseinis. Kuigi tegemist on nakkusega, ei ole probleemi iseenesest ohtlik ja võib taanduda ka 1-2 a. jooksul spontaanselt. Teisteks ravimeetoditeks on vedela lämmastikuga külmutamine (teostab nahaarst) või punnidest mannapudrutaolise sisaldise välja pigistamine (soovitan samuti seda arstil teha lasta). Täiskasvanul soovitataksin molluskite olemasolu korral lasta end igaks juhuks kontrollida ka sugulisel teel levivate haiguste suhtes.
Lugupidamisega,
Kristi Abram