Mycoplasma genitalium ja ureaplasma parvum 27.02.12 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere, mure siis selline: naine käis naistearsti juures, mycoplasma ja ureaplasma parvumi proov oli positiivne ja teame kindlalt, et üks teist petnud ei ole. Kuidas on see võimalik, et nüüd see avastati, oleme viis aastat koos olnud, viimane arsti juures käimine oli 2 aastat tagasi, siis ei olnud proovid positiivsed, naine sünnitas 3 aastat tagasi, siis võeti ka tihti proove. Nüüd siis peame antibiootikume sööma.

Arst vastas:

Kristi Abram

dr Kristi Abram

Dermatoveneroloog

Tere! Miks proovid olid positiivsed ja varem mitte – siin võib olla erinevaid põhjuseid. Esiteks, Mycoplasma ja Ureaplasma ei kuulu tavaläbivaatusel teostatavate uuringute hulka, seega kui puuduvad kahtlused sugulisel teel levivale infektsioonile, siis iga kord neid tõesti ei uurita. Teiseks, kui neid analüüse on ka varem võetud, siis negatiivne tulemus (st. haigustekitaja puudumine proovimaterjalis) ei välista haiguse puudumist. Kolmandaks…, soovitan Teil ravikuur korrektselt läbi teha ja peale ravi lõppu läbida järelkontroll.
Lugupidamisega,
Kristi Abram