Lõpetamata vahekord ja suguhaigused 03.07.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Tegelikult oleks mul 2 küsimust, millele sooviksin vastust saada.
1) Kas suguhaigused levivad ka juhul, kui vahekorda ei viidud lõpuni (ehk siis sperma ei jõudnud tuppe) või piisab vaid nö sellisest seespidisest kontaktist? (räägin siis sellisest olukorrast, kus mehel võib suguhaigus olla ja naisele üle kanduda)
2) Oletame, et on avastatud mingisugune suguhaigus. Kas oleks ka võimalik teada saada, millal see umbes endale saadud on?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Esmalt vabandused hilinenud vastuse pärast!
1. Võivad levida küll. Mikroobid võivad esineda ka nn. eelspemas, mida eritub seksuaalse erutuse käigus vähesel määral pea igal mehel.
2. Ei ole võimalik. Uuringud ütlevad mikroobi olemasolu kohta kas jah või ei.
Edu soovides
Margus Punab