ureoplasmoos 11.06.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Elukaaslaseel (naisterahvas) leiti urineerimise valulikuse põhjuse uurimisel günekoloogi juures peale mitmekordseid uuringuid ja proovide võtmist ureplasmoosi bakter.
Ilmselt on see bakter kusagil peidus olnud kuna kumbalgi poolel ei ole vähemalt viimase 4 aasta jooksul olnusd teist suhet.
Günekoloog kirjutas retsepti Doxylan 100 tablette mõlemale: võtta 10 päeva a´2 tbl.
Ggünekoloog kutsub tagasi analüüsi andma kuu aja möödudes viimase tableti võtmisest.
Küsimus: Millal on otstarbekas meespoolel anda analüüs, kas peale tablettide võtmise lõpetamist või ka kuu aja pärast. ? Kui kohene analüüs ei anna kindlust siis oleks see mõtetu raha raiskamine (visiiditasu+analüüsi tasu 300 EEK-i). Samas aga negatiivne analüüsi tulem oleks psüühiliselt parem, kui seda aga saab uskuda?

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Saan kirjeldada vaid enda taktikat sedatüüpi mikroobide ravimisel. Ravi peavad kindlasti läbi tegema mõlemad osapooled. Ravi ajal peaks elama aktiivset sekselu, samas peab ülekandluse vältimiseks kuni kontrolltestide teadasaamiseni kindlasti kasutama preservatiivi. Pean kontrolltesti optimaalseks ajaks 20-30 päeva peale ravikuuri lõppu. Kuna ravi tulemus pole kunagi 100% ja ka partnerite ravi edukus võib erineda, siis peaksid ennast ravijärgselt testima mõlemad osapooled. Kohesel ravijärgsel testimisel pole mõtet.
Edu soovides
Margus Punab