papilloom ja gerpes 26.02.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!
Palju on infot selle kohta,kuidas papilloomviirus ja gerpes suguelunditel väljendub ja vähiriskist. Paluksin infot milliseid sümtomeid mõlemad viirused ülejäänud kehas tekitavad? (genitaal ?)gerpese diagnoosi panite mulle kunagi teie ise. Enne lööbe tekkimist vaevavad närvivalud,vahel on nahk nagu oleks kõrvetatud jala pealt,selja pealt,mujalt.On nii öelda gripieelne tunne. Peale lööbimist läheb kergemaks.
Olin sellega juba harjumas,kui paar kuud tagasi leiti mul papilloomviirus(16) Proovitükid võetud.Korras. Nüüd aga ei saa ma enam üldse aru,mis toimub.Mõni päev enne menstr. hakkas jälle liigesevalu,närvivalu,jäikus kehas,seljas,põletustunne õlavarre ja selja nahal,silmade ja kuulmekäikude sügelemine,pakitsus välissuguelunditel,lõpuks tihe pisut kõrgem,väikse sõrmeotsa suurune,valus nahaalune moodustis kliitori kõrval ja väikesd valusad haavndite moodi päraku ümber. Enne olin neid pidanud gerpese märkideks. Nüüd tekib küsimus,mis see on? Menstr. alates nad kaovad.Kunagi ei jõua nii kiirelt arstile.
Palun teavet,kus nii õelda"elab" papilloomviirus? Millistes organites ta veel võimutseb? Kas silma sügelus võib olla põhjustatud neist viirustest? Lümfisõlmed?
Olen 47a. mitu last sünnitanud partnerita üksikema.
Tänan teid ette.Ilmselt püüan ka vastuvõtule tulla.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Erinevalt HSV viirusest ei põhjusta HPV viirus tavaliselt üldsümptomeid organismis. Tavaliselt avaldub HPV viirus kasvajaliste moodustise tekkes nii nahal kui limaskestadel. Enamik nendest kasvajalistest moodustistest inimesele kaebusi ei põhjusta, aga see pole mitte alati nii. Teie poolt kirjedatud kaebused on pigem iseloomulikud HSV infektsioonile või kandidoosile.