Herpes 08.02.08 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline küsimus. Kui ma tean et, mul on herpes, siis kas apteegist saaksin kohe ravimi kätte. ei tahaks enam arsti juurde minna ja analüüse anda.( olen varem puhas olnud , aga nüüd juhtus selline ebameeldiv asi.), need on vastikud. Või peab ikka uuesti analüüse tegema minema?

olen mees 29. a.

Arst vastas:

Margus Punab

dr Margus Punab

Meestearst

Meestekliinik Tartus ja Tallinnas

Kahjuks apteegist head `kohe kätte` ravimit pole. Võite siiski saada herpese vastase kreemi, millel võib haiguse vaevuseid veidi leevendada. Soovitan soojalt külastada kas meeste- või suguhaiguste arsti - teha täpsemad uuringud ja seejärel otsustada optimalse raviviisi suhtes. Herpese analüüse ei võeta mitte kusitist vaid ikka haigusekoldest (haavandist), mis selle haiguse puhul enamasti eesnaha ja peenise pea piirkonnas.
Edu soovides
Margus Punab