süüfilis ja rasedus 12.12.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.Minu mure on selles et 12aastat tagasi avastati mul süüfilis,sain ravi.Olen peale seda ennast alati aastas korra kontrollida lasknud.Kolm aastat tagasi jäin lapseootele ja tehti proovid kõik oli korras.Nüüd olen lapseootel ja öeldi et mul on süüfilis.Mehele tehti ka uuringud aga temal ei ole ja ta pole ka varem seda haigust põdenud.Minule aga määras arst ravi sain süstid.Peale ravi tehti mulle uuesti kontroll ja RPRoli negatiivne ja TPHA nõrgalt positiivne.Ma ei saa aru miks näitab ka peale ravi et mul nagu ikkagi on see haigus.Mure on ka selles kas ma tohin sünnitada loomulikul teel ja kas ma tohin lapsele rinda anda?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kõik oleneb sellest missugustele analüüsidele Teie raseduse puhune süüfilise diagnoos baseerus. Süüfilist on väga raske diagnoosida ja seetõttu on selle haiguse daignoosimiseks vajalik vähemalt kolme erinava analüüsi positiivne tulemus. Ühekorde positiivne vastus süüfilise suhtes ühel ainsal uuringumeetodil on absoluutselt mittepiisav selle haiguse diagnoosimuseks.Võimalik, et tegu on raseduse puhul esineva vale-positiivse süüfilise analüüsi tulemusega? Võimalik, et seekord kasutati Teil raseduse ajal tunduvalt tundlikumat uuringumeetodit kui varasematel aastatel ja see tundlik meetod viitas ainult kunagi põetud süüfilist? Vajalikud on täpsed uuringud.