Papilloomviirusest 27.08.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere!

Probleem järgnev. Peale seksimist avastasin ootamatult, et peenis on otsast veidi verine. Lähemalt uurimisel selgus, et peenise avas sees, limaskesta peale on kasvanud mingi moodustis, mis sarnaneb väga kondüloomiga. Tundus, et see moodustis oli seksides katki läinud ja sellest veri. Kuidas ravitakse limaskestal paiknevaid kondüloome ?
Lisaks avastasin, et suuõõnde, kurgumandli kõrvale või isegi selle peale on samuti mingi moodustis tekkinud. See on umbes väikese sõrme otsa suurune ja kipub juba veidi segama, s.t. ajab köhatama ja neelatama. Kas kondüloomid võivad ka suuõõnde tekkida ja kui, siis kuidas neid ravitakse? Sain aja arsti juurde 1 kuu pärast, kas see on piisav või oleks hädavajalik mingeid kiiremaid lahendusi otsida?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Limaskestadel paiknete kondüloomide raviks on palju erinevaid võimalusi. Laisa laastus jagunevad ravi võimalused kahte: füüsikalised ravimeetodid (kondüloomide kirurgiline eemaldamine, laseriga eemaldamine, vedela lämmastikuga eemaldamine jne.) ja kemoterapeutilised ravimeetodid (on olemas vastav vedelik ning salv, mida kondüloomidelel aplitseerides need irduvad). Ravimeetodi valik sõltud kondüloomide asukohast, hulgast, kujust jne.Kondüloomid võivad asetseda ka suuõõnes- ravimeetodi valik sõltub jällegi ülalloetletud asjaoludest.