läbipõetud süüfilis 29.06.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,
Olen kuus aastat tagasi põdenud süüfilist.Nüüd olen juba 15 nädalat rase,tegin veretesti jatpha test oli positiivne.Kas rasedusega on tagasi tulnud see kole haigus või võibki näidata test elu lõpuni positiivset.Kui ravi lõpetasin öeldi,et olen täiesti terve ja veri ei näita.Kas see võib kuidagi ohustada mu titat.
Ette tänades,

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Süüfilise diagnostika on väga keeruline - ühe testi positiivne näit ei anna veel põhjust selle haiguse diagnoosimiseks Seetõttu on süüfilise diagnoosimiseks vajalik mitme paralleelselt võetud testi positiivne tulemus. Veel enam - oluline pole mitte ainult testi positiivne tulemus, vaid mõningate uuringute puhul ka antikehade tiitri väärtus.Seega - üks positiivne TPHA näit süüfilist põdenud inimesel pole kindlasti piisav süüfilise diagnoosimiseks.Võimalik, et tegu võib olla jääknähtudega 6 aastat tagasi põetud haigestumisest, aga seda saab kindlalt väita ikkagi alles peale põhjalike uuringute tegemist.