Genitaalherpese ravi enne sünnitust? 05.06.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul on juba aastaid veres genitaalherpese viirus, Lööb aastas välja nii 3-4 korda. Praegu olen 34 nädalat rase ja siiamaani on ka raseduse ajal herpes ühe korra välja löönud. Arst pakkus mulle võimaluse enne sünnitust (37. nädalal) läbi teha Valtrex antibiootikumi kuuri, mis peaks ennetama meningiidi tekke ohtu beebile. Palun soovitage mulle, kas sel kuuril (kui sel ajal tegelikult ei ole herpes välja löönud) oleks mõtet? Millist ohtu kujutab ravi beebile? Tänan vastuse eest!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Nii Eesti kui Euroopa Sugulisel Teel levivate Infektsioonide Ravijuhistes on soovitus sünnituseelselks supressioonraviks kroonilise retsidiveeruva genitalherpsega patsiendile. Kindlustamaks olukorra, et genitaalhepres ei ägene sünnituse ajaks/ajal.Supressioonravi Valtrexiga rasedal ei kujuta endast ohtu lootele. Teil on väga hea günekoloog, kes tõepoolest püüab ennetada nakkuse kandumise ohu vastsündimule võimaliku genitaalherpese ägenemise korral Teil sünnituse ajal.