Mycoplasma genitalium 02.06.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kuidas toimub mycoplasma genitalium'isse nakatumine? Kas naisel võib see tekida ilma sugulise vahekorrata ja siis nakatub mees või levib see ainult sugulisel teel mehelt naisele ja vastupidi? Ja kui pikk võib olla peite aeg enne kui ilmnevad esimesed vaegused?

Tänan

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Viimased teadusuuringud lubavad väita, et Mycoplasma genitalium on sugulisel teel leviv patogeen nii naistel kui meestel. Mycoplasma genitalium on salakaval patogeen, mistõttu võib kuluda kuusid/aastaid esimest kaebuste tekkeni. Peiteperiood on äärmiselt varieeruv.