nakkusoht herpesesse ja süüfilisse 08.03.07 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Kas on võimalik, et võime kogu perega nakatuda süüfilisse, kui käime koos saunas ja kasutame samu vahendeid , kui ühel külalistest on diagnoositud herpes ja teisel kahtlustatakse süüfilist. Mida ette võtta, sest peres on väike imik.Saime asjast alles pärast teada ja kas peaksime kõik läbima nüüd kontrolli.
Kui herpesehaige naine rasestub, kui suur on siis oht ,et lapsega on midagi halvasti?
Oleme paanikas.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Süüfils kuulub sugulisel teel levivate infektsioonide hulka, mis tähendab see haigus levib sugulisel teel. Herpesinfektsioon levib nii sugulisel teel kui ka otsesel kokkupuutel haiguskoldega.
Genitaalherpes ei kandu edasi vanemalt imikule kui imik pole otseses kokkupuutes herpesinfektsioonist põhjustatud haiguskoldega (villid/haavandid). Seega pole mingit põhjust paanikaks.