Nahajatked suguelundi piirkonnas 25.08.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Avastasin eile habeme piirkonna pesemisel, et parema vaikese habememoka juures on kaks umber 2mm nahast korgemal nahast moodustised, ka vasema suure habemoka juures on kaks laiemat punni, ning tupeava ja paraku vahelisel alal pisikesed nahajatked. Juba pikemat aega on paraku ava juures suurem nahast moodustis. Kas voib olla tegu mingi suguhaigusega voi mingid kasvajad? Viimane kontroll oli puhas ja partner peale seda yks. Kuna viibin valismaal peamiselt,siis yritan siin naistearstil kaia. Aga kui pole tegemist suguhaigusega ja on vaja kirurgilist katt, kuhu peaksin esmaselt pooruma,sest pean enne lendamist ajad kirja panema,sest puhkust saan maksimaalselt kaks kolm nadalat.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teie kirjelduse alusel võib arvata, et tegu on teravate kondüloomdega, mida saab eemaldada nii kirurgilislelt kui ka vastavate ravimitega (mida saate ise haiguskoldele kanda). Teravate kondüloomide kirurgiliseks eemaldamiseks võiks aja kinni panna günekoloogi vastuvõtule.