Herpes tüüp 6 21.06.06 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

2005. aasta novembrikuus käisin Mustamäe haiglas, kus diagnoositi genitaalherpes. Arst ütles, et mul suguhaigus, st sugulisel teel leviv haigus ja pean teavitama sellest oma seksuaalpartnerit, mida ma loomulikult ka tegin. Loomulikult küsisin haiguse kohta lisainformatsiooni, aga selle asemel hakati mulle rääkima, et seal käivad ainult vaesed inimesed. Ei hakanud diagnoosis ka kahtlema, kuna ma olin šokis (olin ju maganud ainult 1 mehega). Oma teisel visiidil küsisin uuesti, et millega tegemist, arst vaatas vastust ja ütles, et genitaalherpes tüüp 6 ja et levib sugulisel teel, sellega selgitus ka piirdus. Hakkasin siis ise asja uurima, leidsin internetist ingliskeelset materjali, ja mina sain aru, et see ei levigi sugulisel teel? Kas ma sain õigesti aru? Oskate äkki mind aidata ja öelda, et mis on herpes tüüp 6, mis sümptomid, mis tagajärjed jms?
Tänud!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Genitaalherpese põhjustajaks võivad olla inimese lihtherpesviirused tüüp 1 ja tüüp 2 (HSV-1 ja HSV-2). Genitaalherpest ei põhjusta herpesviirus tüüp 6? Tõenäoliselt oli tegu kas arstipoolse keelevääratusega või Teie poolse vääriti mõistmisega. Et teada saada - millega siis ikkagi tegu oli - oleks ehk mõistlik paluda vastava uuringu teinud arstilt analüüsi duplikaati.