kui kiiresti 15.02.05 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Millal avalduvad pärast kaitsmata vahekorda kôikvôimalikud haigused s.t. millal saab kontrolli minna, et nakatumist kindlasti juba määrata saaks?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Erinavate haiguste puhul on peiteperiood erinev. Bakteriaalsete sugulisel teel levivate infektsioonide keskmine peiteperiood on umbes nädal. Viiruslike sugulisel teel levivate inektsioonide peiteperiood võib kõikuda päevadest aastateni. Seroreaktsioonid süüfilise suhtes ei muutu positiivseks tavaliselt mitte varem kui 3 nädalat peale nakatumist. HIV infektsiooni puhul on vaja umbes kuud aega, et tavalised uuringud selle infektsiooni esinemist peegeldaksid.