kas jälle klamüüdia? 22.01.05 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Oleme abikaasaga mõlemad saanud umbes 5aastat tagasi klamüüdia ravi.Nüüd on jälle kahtlus klamüüdiale.Kas on võimalik,et tookordne ravi ei andnud tulemusi,kuigi analüüsid näitasid,et kõik oli korras?Ehk on see uus nakatumine?Abikaasa väidab ,et tal on olnud suhteid ainult enne abiellumist minuga.Minul on olnud suhted ainult oma abikaasaga.Oleme abielus olnud 17 aastat.Kas on võimalik,et kui mul oli viirustekitaja juba ammu,kandsin ma selle ka üle oma lastele vere kaudu raseduse ajal?Kui kaua võib püsida klamüüdia tekitaja organismis?Kas klamüüdia võib tekitada ka muid haigusi suguorganites ja kuseteedes?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

On ebatõenäoline, et väljaravitud klamüdioos iseenesest taastub. Pigem on ikka tegemist uue nakkusega.Kui 5 aastat tagasi Teil esinev klamüdioos välja raviti ja ravijärgne kontroll oli negatiivne, siis on tõenäoliselt tegu uue nakkuse võimalusega. Samas on urogenitaalne klamüdioos haigus, mis väga sageli kulgeb ilma sümptomiteta. Endast mitte märkuandev haigus võib põhjustada kroonilisi põletikke ja viljatust, tüsistusena kanduda liigestesse ja silmadesse.Naistel suureneb risk emakavälise raseduse tekkeks. Meestel võib kroonilise nakkuse tüsistuseks olla eesnäärme-ja munandipõletik, mis võib omakorda põhjustada nii viljatust kui potensti langust.
Urogenitaalne klamüdioos ei levi raseduse ajal vere kaudu edasi lastele.