jälle see herpes. 06.12.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Mureks ikka ja jälle herpes. Mul pole kunagi olnud herpest, ei huultel ega mujal. Nüüd järsku ilmusid villid ja haavandid suguelunditele. Eelnevalt olid valusad lihased. See kõik toimus paar päeva peale vahekorda oma abikaasaga.
Ka temal lõid samal ajal välja kõik herpese sümptomid peenisel, algas palavikuga. Seega haigestusime mõlemad esmakordselt ühel ja samal ajal. Täielikuks mõistatuseks jääb , see kuidas oleme viiruse saanud. Abielu väliseid suhteid olnud pole, pole kokku puutunud ka ohatist põdevate inimestega. Hakka või uskuma juttusid saunalavast või WC potist.
Olen hetkel täiesti peata. Endas olen kindel, ka abikaasast ei taha süüdistada milleski, aga kuskilt pidi see haigus ju alguse saama. Kõige hullem on see, et planeerime pere juurdekasvu, aga nüüd ei tea, kas tohikski rasestuda. Kuidas edasi toimida, mida karta ja millest hoiduda.
Ette tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

See, et Teil partneriga mõlemil tekkisid genitaalhepresele viitavad haigustunnused samaaegselt, ei tähenda mitte sugugi, et te saite ka nakkuse ühel ja samal ajal. Genitaalhepresesse nakatumise järgselt kulgeb 80% nakatunutest infektsioon asümptomaatilislet ja avaldub alles nädalate/kuude/aastate pärast või ei avaldu üldse elu jooksul. Arvastades Teie poolt kirjeldatut on selge, et üks teist - kas Teie või Teie abikaasa- olite nakatunud genitaalherpesesse juga varem, ainult et infektsioon polnud varem kliiniluselt avaldunud.