kas kandidoos? 26.11.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Võib tunduda, et pistan nina nö. teiste asjadesse, aga olen oma partneri pärast mures. Ma ei tea, kas see on kandidoos, aga neiu kurdab järgmiste sümptomite üle: tupp on kuiv; vahepeal eritub pruunikat, vist verega koos olevat ainest ning vahekorras ei saa olla rohkem kui 5 minutit, siis hakkab tal tupes (eelkõige alaosas) tuikav valu. Samas kasutab ta ka beebipille (oli vist mercilan). Lugesin, et ka beebipillid võivad kandidoosi soodustada. Lisaks võib mainida, et ta urineerib üsna tihti, ise arvas, et äkki on põiepõletik (äkki on seotud mõne muu haigusega?)

Murelik noormees.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Suure tõenäosusega on Teie partneril tõepoolest kandidoos (valulikkus vahekorra ajal!), aga pole välistatud ka mõne muu haigustekitaja esinemine. Ilma uuringuid tegemata pole võimalik öelda, kas oletatav haigustekitaja kuulub sugulisle teel levivate patogeenide hulka või mitte.
Haigustekitajad võivad sama suure tõenäosusega esineda nii emakakaelas, tupes kui ureetras.