kondüloomid 23.11.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

mul on seesmise parempoolse häbememoka küljes lillakas nahamoodustis. kardan et tegu võib olla kondüloomiga. kuidas saaksin selle kohta täpsemat informatsiooni? kas mida kauem see seal on seda kahjulikum see mulle on? ette tänades, murelik neiu

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kondüloomid on teravatipulised nahaga ühte värvi healoomulised kasvajalised moodustised. Seeõttu on põhjust arvata, et Teil esinev lillakas nahamoodustis pole üldse kondüloom. Nn.tervad kondüloomid on healoomulised kasvajalised moodustised naha ja/või limaskestadel, mis on põhjustatud HPV viiruse tüüpide 6 või 11 poolt.