Purunenud kondoom 16.11.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere,

Olin 2 nädalat tagasi vahekorras inimesega, kellega tutvusin sama päeval. Juhtus aga selline lugu, et kondoom purunes. Kasutan ka rasestumisvastaseid tablette, seega rase kindlasti ei ole, kuid kuidas on lood suguhaigustega (tegemist oli nähtavasti suhteliselst aktiivse seksuaaleluga meesterahvaga)?Mingeid sümptomeid ei ole siiani esinenud. Mida peaksin aga kindlasti laskma kontrollida, milliseid teste tegema ning kas annaksite ka nõu, kus saaksin neid analüüse anda (mõtlen siinkohal HIV testi - ilmselt peaks selle peal ka mõtlema)!?
Pole sellise teemaga ennem kokku puutunud, olen siiani nn konservatiivne ja korralik olnud. Mingeid haigusi põdenud pole, ainult vahel mõnd tavalist seenhaigust või põletikku, millede puhul olen ka korralikult arsti juures käinud ja välja ravinud!
Olen väga mures, andke palun nõu!

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kuna enamik sugulisel teel levivaid infektsioone kulgeb asümptomaatiliselt , siis oleks mõtekas teha uuringud mitte ainult HIV viiruse esinemise suhtes vaid ka teiste vastava grupi haiguste määramiseks (süüfilis, klamüdioos, gonorröa, trihhomonoos).
Sugulisle teel levivaid infektsioone saab uurida igal pool, kus on naha- ja suguhaiguste arsti vastuvõtt.