Trihhomonoos 24.09.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere! Oleme püsipartneriga 2 aastat koos elanud. Alles selle aasta kevadel hakkasid mehel kaebused (voolus). Tallinnas Hiiu haiglas leiti tal trihhomonoos. Mõlemad tegime ravi (Metronidazol), kuigi minul kaebusi ei olnud ja enne seda tehtud analüüside järgi (ka PCR oma naistearsti juures) ei olnud mul midagi. Peale seda tegime mõlemad korduvad analüüsid (mina 3 korda). Midagi ei leitud. Nüüd hakkasid mehel jälle samad kaebused ja leiti tal jälle trohhomonoosi ning klamüüdiat! Minul aga kõik analüüsid puhtad (tehtud HTI laboris). Minul teist partnerit ei olnud. Mehel, vähemalt tema väitel, samuti. Mul ei ole alust teda mitte usalduda. Hakkame uue ravikuuriga. Olen masenduses, kuna tahtsime juba ammu last. Küsimus on selline, kas trihhomonoosi krooniline kulg on võimalik ja peame siis alati "kummiga" kaitstud? Mees rääkis, et temal oli kunagi 7 aastat tagasi trihhomonoos ja vist jäigi ravimata.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Trihhomonosi olemasolu pole takistuseks rasestumisel.
Kuigi trihhomonoos võib mõningatel juhtudel raskelt ravile alluda, on siiski üsna raske uskuda, et seda haigust pole 7 aasta vältel suudetud välja ravida. Toetudes oma pikale ravikogemusel julgen väita, et enamikul juhtudest on niisuguse "aastaid kestva ja pidevalt retsidiveeruva" suguhaiguse taga ikka ja alati uus nakkus, mida oma partnerile ei tunnistata. Hoopis lihtsam on ajada süü arstide peale, kes kohe mitte ei suuda inimest terveks ravida kui tunnistada, et haigus on saadud võõralt partnerilt. Samuti on võimalik et tegu võib olla Teie partneril esineva vale-positiivse TV vastusega (teatud uuringumeetodod on üsna ebatäpsed, kus on väga kerge seda haigust üle diagnoosida).