papilloomiviirusega nakatumine 27.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere Austatud Doktor!

Lugesin juba kümneid vastuseid kondüloomide tekkimise ja papilloomviirusega nakatumise kohta.Sain teadmisi teemaal, millega lootsin, et ei pea kunagi kohtuma. Olen 33 aastane mees, abielus sama vana naisega 10 aastat. Selle aja jooksul uskuge või mitte ei ole me olnud seksuaalvahekorras kõrvaliste isikutega.Usume seda mõlemad ja teame , et kõrvalhüpeteks ei ole olnud põhjust.Kahjuks sellel suvel läks minu naisega kõik nii, et ta oli vahekorras esimest korda teise mehega. Ta rääkis mulle sellest ja koos oleme sellest üle saanud. Minu agikaasa ei ole mitu aastat käinud naiste arsti juures, kuna ei ole olnud kas aega või põhjust kurta. Nüüd tuli see käik igaks juhuks ette võtta. Ma ei tea kas varem pole ta palunud tõsisemat läbivaatust, kuid nüüd avastas arst mingite proovide põhjal papilloomviirusega nakatumise. Doktor oli ebavlev ja kindlat vastust ta siiski ei tahtnud anda. Ta väitis, et näeb proovides mingeid muutusi,mis annaksid alust arvata selle haiguse tekkimisele. Siiski rahustas ta abikaasat ja ütles teeme poole aasta pärast uue proovi, see diagnoos ei pruugi olla õige.
Küsimus oleks- milline peaks olema meie edaspidine elukorraldus. Selge on see, et selline kõrvalhüpe ei ole enam atraktiivne. Kuidas peaks välja nägema aga meie vaheline suguelu?Kui asjad on nii, et naine on nakatunud milline peaks olema siis käitumine vahekorras. Kas mina võin samamoodi nakatuda ja leida, et see on kingitus mille olen ära teeninud, kuna abielurutiin andis abikaasale hoogu proovida midagi uut.Või peaksime ootama ja elama nagu alati. Lõpetuseks, kas võib olla ka nii, et ta sai selle haiguse minult, kes ma võibolla 14 aastat tagasi magasin kellegi teisega. Nii pikk selle haiguse peiteaeg ka ju ei ole.
Tundes väikelinna arste soovin ma uurida diagnoosi tõesust teises linnas. Milline on võimalus minu abikaasal saada teie vastuvõtule. Kus ja millal?

Teie vastus annaks meile pisut rohkem rahulikku meelt, oleme mõlemad segaduses.
tänades
Margus

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Et vastata Teie küsimustele tuleks kõigepealt selgeks teha kas Teie abikaasa üldse on nakatunud HPV infektsiooni ja kui - siis missuguse HPV tüvega tegu on (kas kõrge või või madala riskiastmega)
Et öelda kes kellet nakkuse on saanud oleks vajalik vastavate uuringute tegemine ka Teil.
On üle 100 HPV viiruse erineva tüve, mis enamik pole ohtlikud ja mille esinemisega ei kaasu mingeid suguelu piiranguid.
Minu eravastuvõtule saab registreerida telefonil 50 58 949 tööpäeviti alates kella 10st kuin 18-ni