Chlamydia trachomatis ja Chlamydia pneumonia 25.08.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.
Minul mure: Kevadel hakkasid mul põlved valutama. Käisin perearsti juures ta saatis röngtenisse ja vereproovi tegema. Midagi leidmata ja valu kadumiseta palus mul aeg kirja panna ortopeedi juurde. Käisin seal, tehti magnettomograafiat ja vereproovi. Ja mis siis ilmnes: minu vereproovis olid mõlema klamüüdia vormi tekitavad pakterid. Saadeti perearstile. Arst mõtles ja mõtles ja andis teada, et proovime Sumamed'i. Ära tulles jäi suur kõhklus et nagu katsejänes oleks ma. Proovime. Aga kas aitab? MIngit täpsustavaid selgitusi mulle ei antud. Teadmatus ja paanika. Nüüdseks valutavad juba kõik liigesed. Olen meeletult väsinud ja unine. Günekoloogi juurde ei käskinud minna. Kas ma olen ühiskonnale ohtlik oma praeguse seisuga? Kas arsti teadmata mida teha seisukoha pärast on mul põhjust muretseda? Kas on see õige ravi?
Loodan rahustavale nõuandele.
Ette tänades M.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Sumamed on suurepärane preparaat ja igati sobiv nii urogenitaalse kui ka kopsuklamüdioosi raviks.
Vereproovid klamüdioosi suhtes ei näita mitte haigustekitaja enda olemasolu, vaid ainult seda, kas organism on produtseerinud antikehasid vastavate haigustekitajate vastu. Mis tähendab, et tegu ei pruugi üldse olla urogenitaalse klamüdioosiga.
Soovitaksin Teil:
1. teha analüüsid urogenitaalse klamüdioosi ja urogenitaalste mükoplasmooside suhtes ureetrast/emakakaelast
2. konsulteerida reumatoloodiga liigesehädade suhtes