genitaalgerpes 16.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

1) kas parter võib saada genitaalherpese, kui teen talle suuseksi ning mul on huuleherpes(nii aktiivse kui ka mitteaktiivse korral)?
2) mul on diagnoositud GH. Kas rohke kollakas-valge voolus käib genitaalherpese juurde? Ning kas vahel harva esinevad ( vahekorra järgsel päeval näiteks) punased joonekesed v siis haavandid on samuti GH-le iseloomulikud?
Või on kartust veel mõneks muuks suguhaiguseks?
Ette tänades, Neiu.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

1.Võib küll (mõlemal juhul)
2.Kollakasvalge voolus pole iseloomulik GH-le, mistõttu oleks vaja teha täiendavad uuringud teiste STLI-de suhtes
3.Teie poolt kirjeldatud punased jooned on tõenäoliselt lõhed ja need võivad,aga ei pruugi olla põhjustatud genitaalherpesest. Pigem võb nende lõhede põhjuseks olla kandidoos.