Bakteriaalne vaginoos 16.06.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Tere.Sooviksin teada, mis tähendab täpsemalt bakteriaalne vaginoos ja kuidas see on seotud Arilini tarvitamisega?Miks peab bakteriaalse vaginoosi pärast naisel end ka mees ravima?

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Vastuse - mis on bakteriaalne vaginoos - leiate internetiportaalis kliinik.ee avaldatud raamatust "Sugulisel teel levivad haigused".
Bakteriaalse vaginoosi tekitajad on tundlikud niisuguse preparaadi nagu Arilin suhtes,mistõttu seda rohtu kasutatakse BV raviks.
BV võib aga ei pruugi suguelu ajal kanduda partneri urogenitaaltrakti. Kuivõrd BV-i põhjustavete mikroobide levik mehe ureetrasse suguelu ajal pole välistatud, siis on mõningatel juhtudel näidustatud ka meespartneri ravi (kroonilise retsidiveeruva BV korral, vastvate haigustekitajate olemasolu korral mehe ureetras,kaitseraviks).Kas meest ravida või mitte teeb arst sõltuvalt igast konkreetsest haigusjuhust tulenavalt.