hiv, hepatiit vms ning tatoveeringud 14.05.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

tere!
mu kallim lasi endale tatoveeringu teha. mina olen aga mures, et äkki ta sai selle tegemise käigus hiv-i, hepatiidi vms sugulisel teel leviva haiguse ja kui sai, siis kondoomita vahekorras olles saan mina ilmselt samuti.
on sel viisil nende haiguste saamine üldse tõenäoline? ja mida oleks õige teha, kas hakata nüüd lisaks pillidele ka kondoomi kasutama ja teha hiv test või on minu mure põhjendamatu?
ette tänades, heidy

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Kui tätoveerimisel ei rakendata piisavalt ettevaatusabinõusid,siis on võimalik nakatuda kas HIV infektsiooni, A- või B- hepatiiti. Et olla täiesti kindel vastavate haiguste puudumises, tuleks Teie partnerile teha uuringud nende haiguste esinemise suhtes. Seejuures tuleks arvestada, et uuring HIV viiruse esinemise suhtes võib muutuda positiivseks alles 3 kuud peale võimalikku nakkust. Mistõttu enne nimetatud aja möödumist võimalikult nakatumisest pole vastavate viiruste esinemist/puudumist võimalik määrata ja seega oleks mõistlik kasutada kondoomi.