Klamüdioos 13.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

TERE!
Mul on küsimus, et millise arsti juurde saata mees, kes põeb klamüdioosi.
Kas uroloogi, androloogi või mõne muu arsti juurde. Äkki oskate anda mõne arsti, v.a erakliinikud, piirkond Tallinn. Sooviksin kontaktandmeid, sest ei tea kuhu oma meest saata.

Teine küsimus kui mul on klamüdioos juba olnud 3 aastat ja samuti tupeseened, siis arvatavasti on mul lapsi saada tõenäosus lapsi väga väike.
Kas hiljem võiks viljatuseravist abi olla. Praegu olen teinud läbi mitmesuguseid ravikuure, aga midagi pole aidanud veel. Kuigi nende 3 aasta jooksul olen mitmeid günekolooge ´külastanud, aga haigus avastati alles siis kui läksin arsti juurde lastetuse probleemiga. Ma ei oska enam edasi teha, sest lapsi saada on minu suurim soov.

Murelik noor naine

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Teil soovitaksin pöörduda spetsiaalselt viljatuse probleemidega tegeleva günekoloogi vastuvõtule, aga ilmselt olete te seda juga ammu teinud. Teie abikaasa peaks pöörduma naha-ja suguhaiguste arsti vastuvõtule. Oluline oleks, et Teie abikaasal saaks tehtud klamüdioosi uuringud, kasutades kõige täpsemaid ja tundlikumaid uuringumeetodeid (molekulaarsed uuringumeetodid) ja soovitaval mitmel korral. Võtke ühendust Tallinna erinevates kliinikutes töötavate naha-ja suguhaigsuste arstidega ja selgitage välja, missuguseid uuringumeetodeid nad klamüdioosi diagnoosimiseks kasutavad. Klamüdioosi korral on oluline nii Teie kui Teie abikaasa paralleelne kvaliteetne ravi.