trihhomonoosi ravi kestvus 08.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul on sellised küsimused:
kui kaua kestab trihhomonoosi ravi?
Kui sagedasti kestab ravi 7 päeva ja millise sagedusega esineb sellist võimalust, et ravi võib kesta kuni aasta, mille võimalikusest arst ka teavitas?

Ette tänades 23 a. noormees

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Ravi kestvus oleneb kõigi haiguste puhul ikka konkreetsest haigusjuhust.
Tüsistumata trihhomonoosi saab tõepoolest ravida 5-7 päevaga. Kui on aga tekkinud tüsistused või on tegu trihhomonoosi ravimresistentse vormiga, siis on võimalik vajadus korduvateks ja oluliselt pikemateks ravikuurideks.