trihomonoos 06.04.04 / Suguhaigused

Külastaja küsib:

Mul käis tüdruk arsti juures ja tal diagnoositi trihomonoos. Aga mina olen kindel et temaga käimise ajal ei ole ma teda petnud ja tema mind ka mitte. Oleme käind peaaegu 2 aastat. On võimalik et mõni eelmine partner kellega olen olnud võis olla trihomonoosis aga alles nüüd lööb see välja. Ja palun seletage trihomonoosi tunnused võimalikult maakeeli lahti. Kuidas see ikkagi avaldub mehel ja kuidas naisel.. Ette tänades.

Arst vastas:

Airi Põder

dr Airi Põder

Dermatoveneroloog

STD & J erapraksis

Trihhomonoosi kliiniline pilt võib olla varieeruv - asümptomaatilistest haigusvormidest kuni kliinilislelt intensiivselt väljendunud haigusvormideni.
Naistele on omane infektsiooni paljukoldelisus- kahjustuvad tupp,ureetra, emakakaelekanal ja tupeesikunäärmed. Kliinilised haigustunnused ägeda kulu korral:
-rohke,vedel,vahitav,kollakas-roheline tupevoolus
-tupe limaskestal punetus, verevalumid, haavandid
-emakakaela välispinnal muutused
-kaebused vaevuste üle urineerimisel
-sügelemine suguelundite piirkonnas
Meestel on omane kusetoru põletikule viitav kliiniline pilt, mida ei ole ilma analüüse tegemata võimalik eritada teistest uretriitidest:
-eritis ureetrats võib olla limane, limas-mädene, mädane
-punetus ja haavandid suguelundil väliselt